Kényszertörlés alatt van a cégem, hogyan lehet visszafordítani?

Ha egy cég nem adja le az éves beszámolóját május 31-ig a cégbíróság megindítja a kényszertörlési eljárást. Mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha vissza akarjuk állítani a cég szabályszerű működését? Cikkünk egyéb okból meginduló kényszertörlési eljárásokra is érvényes.

A jogszabályok lehetővé teszik, hogy megszüntessük a céggel szembeni törlési eljárást, ennek feltétele azonban, hogy a kényszertörlési eljárás kezdő időpontjától követő 90 napon belül kell azt kezdeményezni, azon belül kell helyrehozni azt a hibát, amely a kényszertörlés megindításához vezetett. Természetesen ezt a cégbíróság felé igazolni kell.

A határidő sajnos nem hosszabbítható meg, és igazolási kérelemnek sincsen helye, azaz visszafordíthatatlan ezután.

A kényszertörlési eljárás lezárásának több feltétele van, amelyek feltétele az alábbiak:

  • igazolni kell okirattal, hogy a kényszertörlési eljárás megindításnak okai már nem állnak fent, ezért a cég működése törvényes állapotba visszaállt. (jelen helyzetben, hogy az éves beszámoló leadásra került)
  • a kényszertörlési eljárás során bejelentett hitelezői igények kielégítést nyertek, tehát teljesítve lettek
  • az ide vonatkozó 50.000 forint illetéket megfizette
  • a cég érvényes adószámmal rendelkezik

A legutóbbihoz kapcsolódóan még annyit, hogy sok esetben ilyen helyzetben a cég adószámát is törölték már, akár a fenti vagy más ok miatt, ilyen esetben nyilván azt is helyre kell állítani. (cikkünk az adószám helyreállításáról)

TÁRCSÁZOM